www.gryfit.com :: Aktualności :: Wydarzenia :: Pierwsze testy TZ-4 - zapowiedź EMS w standardzie
AKTUALNOŚCI
 
PANEL KLIENTA
 
 
 
NEWSLETTER
 
PROGRAMY DO POBRANIA
AKTUALNOŚCI Gryfit Wydarzenia Gryfit Pierwsze testy TZ-4 - zapowiedź EMS w standardzie

Wydarzenie: 22 z 27
20 | 21 | 22 |23 | 24 |


Pierwsze testy TZ-4 - zapowiedź EMS w standardzie

2007.03.15

Od początku października 2006 prowadzimy z firmami instalacyjnymi próby wykorzystania autonomicznego testera klap TZ-4 stanowiącego część programu wdrożenia klap przeciwpożarowych z innowacyjnym systemem EMS w standardzie. EMS – Easy Maintenance System umożliwia przeprowadzanie testów prawidłowości montażu klap ppoż. przed podłączeniem ich do instalacji sygnalizacji pożaru i sterowania, co pozwala na znacznie usprawnienie prac instalacyjnych oraz odbiorów jakościowych wykonanych prac. W przypadku wyposażenia mechanizmów klap w EMS możliwe jest prowadzenie testów klap bez konieczności odłączania ich z sytemu sygnalizacji pożaru i sterowania w czasie normalnej eksploatacji obiektu, co znacząco usprawnia proces przeglądów okresowych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Próby odbywały się między innymi na budowie centrum konferencyjno-hotelowego Aquilla Park w Józefowie i Złotych Tarasach w Warszawie. Celem pilotażowego programu oceny testera przez firmy instalacyjne było wypracowanie ostatnich poprawek funkcjonalnych interfejsu użytkownika, przez jedną z ważniejszych potencjalnych grup użytkowników. Poniżej zamieszczamy wywiad z jednym z pierwszych użytkowników testera, przeprowadzony na budowie centrum konferencyjno-hotelowego Aquilla Park (sieć hoteli Holiday Inn.) w Józefowie.

GRYFIT:
W jakim stopniu tester wpłynął na zwiększenie wydajności prac?

MERCURY ENGINEERING:
Na tym etapie przetestowaliśmy wszystkie zainstalowane klapy ppoż. Mamy pewność, że wszystkie klapy są poprawnie zamontowane i są gotowe do podłączenia do instalacji sterowania. W czasie prób udało się na tym ujawnić i rozwiązać kilka problemów. Praca, którą teraz wykonaliśmy zaprocentuje przy odbiorach instalacji wentylacyjnej przez straż pożarną.

GRYFIT:
Czy tester TZ-4 jest poręczny?

MERCURY ENGINEERING:
Tak, w warunkach budowy tester sprawował się idealnie.

GRYFIT:
Czy urządzenie jest łatwe w obsłudze?

MERCURY ENGINEERING:
Tak. Nie mieliśmy żadnych problemów z obsługą urządzenia.

GRYFIT:
Jak ocenia pan pojemność baterii zasilających testera?

MERCURY ENGINEERING:
Od kiedy testujemy klapy p.poż. tester nie był ładowany. Wykonaliśmy około 50 szt. prób działania klap LX-4. Zastosowana bateria pozwala na komfortową pracę.

GRYFIT:
Co poprawiłby Pan w funkcjonalność testera?

MERCURY ENGINEERING:
Oprogramowanie jest optymalne. Zanotowaliśmy jeden przypadek „zawieszenia się” testera, który wymagał zresetowania, zatem być może przed wprowadzeniem do obrotu warto zwrócić uwagę na stabilność oprogramowania.

GRYFIT:
Proszę określić stopień zadowolenia z testera jako użytkownika w skali 1-10.

MERCURY ENGINEERING:
Na tą chwilę mogę ocenić go na 8. Dużo czasu zajmuje podpięcie urządzenia do klapy przez dostarczoną przez państwa przejściówkę. Po wyposażeniu klap w gniazda EMS ocena będzie na pewno wyższa.

wersja do drukupoleć stronęwstecz